vega_urunler

Sertleşme Sorunu ve Tedavisi

Sertleşme sorunu ve tedavisi , Erkeğin penisinde cinsel birliktelik için gereken sertliğin sağlanamaması yada cinsel ilişki sırasında penisin sertliğini kaybetmesi sertleşme sorunu olarak bilinmektedir. Sertleşme nedir? Dediğimizde bu tanımı yapabiliriz.

Sertleşme problemleri Erektil Disfonksiyon tedavisi ve cinsel terapist ile çözülebilmektedir. Dünya üzerinde birçok erkek sertleşme sorunu yaşar. Erkeklerde en çok ilerleyen yaşlarda ( 40 yaş üstü ) serleşme problemi görülür. Psikolojik veya fiziksel problemler nedeni ile görülebilen sertleşme sorunu üstünde durulması gereken önemli bir sorundur. Sertleşme problemi olan erkek hem kendini hem de partnerini mutsuz yapar.

Eski zamanlarda sertleşme problemlerinin daha çok psikolojik nedenlerden dolayı kaynaklandığına inanılıyordu ve tedavi yöntemleri de doğadan alınan bitkisel karışımlardan oluşuyordu. Fakat tıp alanında dünyanın gelişmesi ve teknolojinin artması ile sertleşme sorunlarının fiziksel problemler nedeni ile de gerçekleşebileceği kanıtlandı.

Serleşme Problemi Kimlerde Görülür? Belirtileri Nelerdir?

Sertleşme problemleri daha çok 40 yaş üstü kişilerde görülen bir problemdir. Bununla birlikte 40 yaş altı kişilerde de görülebilir. Sertleşme problemi yaşayan erkekler cinsel hayatlarından keyif almazlar bununla birlikte partnerleri de bu durumdan rahatsız olabilirler. Arada sırada yada nadiren yaşanan sertleşme sorunları genellikle psikolojik nedenlerden dolayı kaynaklanır.

Fakat kişinin her birleşmede yaşadığı sertleşme sorunu kalıcı bir sorun olmuşsa tedavi edilmesi şarttır.  Sertleşme sorununun en net belirtisi penisin cinsel ilişki için hazır olmamasıdır. Bu durumda cinsel uyarılma olsa bile sertlik sağlanamaz. Bazen de cinsel birliktelik için sertlik sağlanırken sertliğin devamlılığı cinsel ilişki sırasında görülemez.

Peki erkeklerde yaşanan bu ciddi problemin tedavisi var mı? Ereksiyon sorunu her erkeğin yaşayabileceği ciddi bir sorundur. Genellikle 40 yaş üstü kişilerde yaşanan bu sorunun artık günümüzde tedavi yöntemlerinin oldukça geniş olduğunu söyleyebiliriz. Peki Sertleşme problemi tedavisi nedir?

Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sertleşme problemi fiziksel ve psikolojik faktörler ile olmak üzere erkeklerde görülen bir sorundur. Eskiden daha çok psikolojik nedenler ile kaynaklandığı düşünülen bu problemin günümüzde fiziksel nedenler ile de kaynaklanabildiği görülmüştür. Kişiler cinsel ilişki için gerekli ereksiyonu sağlayamazken tedavi yönteminde psikolojik ve fiziksel müdahaleler ile bu sorunların üstesinden gelebilirler.

Sertleşme sorunu ilk olarak psikolojik aşamada değerlendirilmelidir. Kişi eğer sertleşme problemine neden olan psikolojik sorunlarını yenemiyorsa cinsel terapiste danışmalıdır. Sertleşme sorunu tedavisinde cinsel terapistler psikolojik açıdan önemli bir görev üstlenirler. Çeşitli tetkikler ile hastanın problemini belirledikten sonra psikolojik sorununu çözmek için çeşitli tedavi yöntemleri ile sonuç almaya çalışırlar.

Fiziksel sorunlarda ise tıbbi müdahaleler ön plana çıkmaktadır. Kişinin penis damarlarında oluşan hasar yada hormonsal dengelerindeki sorunlar nedeni ile sertleşme problemi yaşayabileceğini söyleyebiliriz. Doktor tarafından belirlenen tedavi yöntemi ile bu durumda hastaya müdahale edilir. Doktorların sertleşme sorunlarını önlemek için daha çok ilaç tedavisi yöntemlerine başvurduklarını söyleyebiliriz. Çünkü ilaç tedavisi yöntemi kısa sürede sonuç alınan etkili yöntemlerden biridir.

Piyasada isim yapmış dünya markası ilaçlar ereksiyon problemlerine çare olmaktadır. Ereksiyon da problemi olan sertleşme sorunu ve tedavisi sorunu yaşayan kişiler doktorun belirleyeceği vega 100 mg benzeri ilaçları kullanarak kısa sürede ereksiyon problemlerini giderebilirler. Fakat doktorunuz kronik bir rahatsızlığınız varsa bu ilaçları size önermez ve size uygulanan tedavi yöntemleri  değişebilir.

Kronik rahatsızlıklarda genellikle bu tür ilaçların kullanılması pek tavsiye edilmez. Ancak sağlıklı kişilerde ilaç tedavisi yöntemine başvurulur. İlaç tedavisi yöntemi genellikle yapılan tetkiklerden sonra size tavsiye edilmektedir. Bu yöntem ile kısa sürede sonuç alınırken sertleşme sorununuzu çözebilirsiniz. Serleşme problemi tedavisinde önemli bir rol üstlenen ilaç tedavisi yöntemi hastaların da en çok yönlendirildiği tedavilerden biridir.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Comments are closed.

Vega 100 mg