vega_urunler

Sertleşme Bozukluğu Ne Anlama Gelir

Sertleşme bozukluğu ne anlama gelir , erkeğin penisinin cinsel ilişki sırasında yeterli düzeyde sertleşememesi ya da sertleşmeyi cinsel ilişki boyunca sürdürememesinden dolayı ortaya çıkan bir problemdir. Penisin cinsel ilişkiye yetecek kadar sertleşmemesi ya da cinsel ilişki boyunca sertliğini koruyamaması durumu ile zaman zaman her erkek karşılaşabilir.

Arada sırada gerçekleşen bu durum için hemen sertleşme bozukluğu tanısı koymak yanlış olur. Cinsel ilişki sırasında penisin sertleşmesinde dönem dönem sıkıntılar yaşanması, ortada bir sertleşme problemi olduğunu söylemek için yeterli değildir. Sertleşme de yaşanan bazı sıkıntıların bir problem olarak nitelendirilmesi için belli birkaç kriter vardır. Bu kriterler şöyledir;

  1. Erkeğin penisinin cinsel ilişki sırasında yeterli sertliğe ulaşamaması ya da cinsel ilişki boyunca sertliğini koruyamaması en az iki aydır devam ediyorsa,
  2. Penisin sertleşememesi problemi cinsel ilişki sırasında erkeğin erken boşalmasına sebep oluyorsa, Sertleşme bozukluğu ne anlama gelir ve çözümü nedir.

Ortada bir sertleşme probleminden söz edilebilir. Sertleşme bozukluğu hem erkeği hem de kadını olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Sertleşme bozukluğu tedavisi olan bir problem olup, kişinin yaşadığı bu problem için en kısada bir üroloji uzmanına gitmesi gerekir. Sertleşme bozukluğu yaşayan bireyler için vega 100 sertleştirici ilaç en büyük yardımcıdır.

Sertleşme bozukluğunun tedavi edilmesi için altında yatan sebeplerin bilinmesi gerekir. Üroloji uzmanı sertleşmenin altında yatan sebepleri belirledikten sonra, en uygun tedavi yöntemini uygular.

Sertleşme Bozukluğu Tedavisi ve Sertleşme Bozukluğunun Altında Yatan Sebepler

Hemen her erkeğin karşılaşabileceği sertleşme bozukluğu problemi tedavi edilmediği takdirde, kişinin cinsel hayatını olumsuz yönde etkiler. Sertleşme bozukluğu tedavisi, sertleşme probleminin altında yatan sebeplere göre değişkenlik gösterir. Sertleşme bozukluğunun altında yatan sebepler ise;

  • Fiziksel problemler
  • Psikolojik problemler
  • Hem fiziksel hem de psikolojik problemlerdir.

Sertleşme bozukluğunun altında yatan fiziksel problemler; şeker hastalığı diğer adı ile diyabet, kronik rahatsızlıklar, kalp damar rahatsızlıkları, sinir hastalıkları ve benzeri problemlerdir.

Ve bu hastalıklar sistemik bir yapıda çalışan penise giden uyarıcı kanalları tıkayarak, penisin cinsel ilişki sırasında sertleşememesine ya da sertleşmesini yeteri kadar sürdürememesine yol açarlar. Sertleşme bozukluğunun hastalık gibi fiziksel bir durumdan kaynaklandığı durumlarda erkeğin muhakkak doktora muayene olması lazım.

Sertleşme bozukluğuna hangi hastalığın sebep olduğu belirlendikten sonra, gerekli müdahaleler sonucunda sertleşme bozukluğu uygun yöntemlerle tedavi edilir.

Sertleşme Tedavisinde Psikoloji

Sertleşme bozukluğunun altında yatan bir diğer sebep ise psikolojik problemlerdir. Psikolojik problemler stres, sıkıntı, kaygı, korku, endişe, telaş ve benzeri olumsuz duyguların kişide yoğun bir şekilde yaşanmasına sebep olan problemlerdir.

Kişinin cinsel ilişki öncesi bu tip problemlerle meşgul olması, cinsel isteği olumsuz yönde etkileyecek bir durumdur. Çünkü cinsel ilişki öncesi kadın erkek fark etmeksizin kişinin psikolojik olarak kendini rahat hissetmesi son derece önemlidir.

Cinsel arzunun ortaya çıkması kişinin kendisini rahat hissettiği durumlarda ortaya çıkan bir durumdur. Dolayısı ile yoğun stres altında olan bir erkek rahat olmadığı için cinsel ilişkiyi başlatmaya dair herhangi bir istek için olmayacaktır.

Cinsel ilişki başlasa bile kişi gergin olduğu için bu gerginlik erken boşalmaya sebep olacaktır. Bu durumun önüne geçmek için kişiler bir psikolog tarafından yardım alabilirler.

Bir de hem psikolojik hem de fiziksel sıkıntıların aynı anda görülmesinden dolayı kaynaklanan sertleşme bozukluğu problemi vardır. Böyle bir durumda kişi doktor tarafından muayene edildikten sonra gerekirse bir psikologdan da destek almalıdır.

Sertleşme bozukluğu için bir diğer çözüm yöntemi ise cinsel performansı arttırıcı ürünlerdir. Cinsel ilişki öncesi kullanılan cinsel performansı arttırıcı haplar, penise gönderdikleri kuvvetli uyarıcılar sayesinde penisin sertleşmesini ve cinsel ilişki boyunca penisin sertliğini sürdürmesini sağlar.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Comments are closed.

Vega 100 mg