vega_urunler

Penis Protezi Nedir

Penis protezi nedir Erkekler de görülen sertleşme sorunların da kullanılan tedavi yöntemlerin den biri de penis protezidir. Diğer tedavi yöntemleri denenmiş fakat istenilen sonuçlar alınmamış ise penis protez operasyonu yaptırılacak son çaredir. Çünkü penis protezi geri dönüşü olmayan bir operasyondur.

Kısaca bu protez bir kere taktırıldıktan sonra çıkarılması mümkün değildir. Normal erkekler de penisin için de bulunan 2 tane balon yapının kanla dolmasıyla sertleşme sağlanır. Sertleşme sorunu olan erkekler de 2 balon kanla dolmadığı için sertleşme gerçekleşmez

Mutluluk çubuğu olarak bilinen bu protezler genel yapıları itibari ile silikon alaşımlı materyaller kullanılarak penis de bulunan iki haznenin içine yerleştirerek kullanılır. Bunlar ağır süreçler ve zor tedavi yöntemleridir. Daha pratik çözümler isteyenler için vega 100 mg ereksiyon hapı gigibi pratik yöntemler de mevcuttur.

Penis protezleri kaç çeşittir?

Sertleşme sorunun da kullanılan penis protezlerinin 2 çeşidi bulunmaktadır. Şişirilebilir protezler ve bükülebilir protez. Şişirilebilir protezlerin de kendi araların da 2 ayrı çeşidi bulunmaktadır.

Bükülebilir protezler

Bu penis protezleri en basit modellerdir. Kullanımı ve uygulaması diğerlerine göre problemsiz olanlarıdır. Etrafı silikonla kaplı olan 2 farklı çubuk şeklin de penis içine yerleştirilir.

İsteğe bağlı olarak şekli değiştirilip çamaşır için de saklanması mümkün olan bu modeller ilişki öncesin de elle dik duruma getirilerek kullanılır. Basit bir yapısı olan bu protezler, diğer protezler için de en uygun fiyatlara sahiptir.

Şişirilebilir protezler

Bu protezler ikiye ayrılır

  • 2 parçalı şişirilebilir
  • 3 parçalı şişirilebilir

2 parçalı olan şişirilebilir penis protezi sertleşme sorunu olan erkekler de bütün dünya da tercih edilir. Kolay uygulanması ve hastaların memnuniyeti açısın dan en uygun modeldir. 2 parçalı olan penis protezi silikon elastomer bir madde den iki kısımdan oluşur.

Sıvı basıncı etkin kapalı bir düzenektir. 1 saat 30 dk. lık bir ameliyatla sertleşme sorunu olan hastaların penisine yerleştirilir ve hasta tarafın dan şişirmek suretiyle cinsel ilişki için gereken sertleşme sağlanır. Pompa kısmı testislerin yanın da bulunan torbalık denen yerin içine yerleştirilerek sistemin için de bulunan sıvının silindirlere iletilmesidir.

Sertleşme sorunu olan hastaların gerekli olan cinsel ilişki sırasın da pompaya 2-3 kez basmaları sonucu sistem de bulunan sıvının silindirlere aktarılması sonucu sertleşme sağlanır. İlişki sonrasın da söndürmek için penis bükülerek yumuşama sağlanır.

3 parçalı şişirilebilir protezler enine ve boyuna genişleyebilen protezlerdir. Sertleşme sorunu tedavisin de enine ve boyuna genişleye bilen protezler %95 oranın da erkek ve kadın memnuniyeti oranlarına sahiptir. Hastanın anatomisine göre %5 ile %15 arasında kontrollü şekil de boyuna uzayabilir.

Ayrı şişirme ve kolay söndürme düzeneği ile tamamen antibiyotik kaplı yapıya sahiptir. Silindir, pompa ve rezervuardan oluşan 3 parçalı şişirilebilir protezler 1,5 saatlik bir operasyonla hastaya yerleştirilir. Hastanın sertleşme sağlaması için pompaya 3-4 kere basması yeterli olacaktır.

Rezervuar da bulunan sıvı devreye girerek silindire akar ve ereksiyon başlar. Söndürmek için pompa da bulunan düğmeye 1 kere basılması penisin sönmesi için yeterli olacaktır.

Ameliyat sonrası hastaların 6 ile 8 haftalık bir sürede iyileşme süreci bekliyor. Bazı durumlar da hastanın fiziksel durumuna bağlı olarak daha erken iyileşme gözlenmekte. Penis protezi nedir sorusunun cevabını anlatmaya çalıştık.

Penis protezi taktıranların çocuğu olur mu?

Penis protezlerinin hastanın sperm kalitesini ve meniyi, miktarı, sperm sayısına kesinlikle bir etkisi bulunmamaktadır.

Bundan dolayı protez taktırmadan önce çocuğu olan bir erkeğin protez sonrasında da çocuğu olmaktadır. Çocuk olmasını engelleyen faktörler den biri sperm sayısının yeterli olmaması söz konusu protez den sonra da değişiklik olmaz.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Comments are closed.

Vega 100 mg