vega_urunler

Hangi Durumlarda Cinsel İşlev Bozukluğu Düşünülmelidir

Hangi durumlarda cinsel işlev bozukluğu düşünülmelidir , cinsel performans düşüklüğü hem kadın hem de erkekte görülebilen bir rahatsızlıktır. Cinsel hayatın bozulması fiziksel bir sorun olmanın ötesin de psikolojik sağlığı ve sosyal, aile sağlığını da bozabilir.  Cinsel işlev bozukluğu fiziksel, psikolojik, sosyal ve tıbbi bir sorundur.

Bireylerin tatmin ve orgazm yaşamasını engeller. Cinsel etkinlik ve cinsel birleşme olmadığı durumlar da duygusal sorunlar yaşamasına sebep olur.

Kadınların %30 ile %60 ı arasın da erkeklerin %40 da en az bir kere görülebilen cinsel işlev bozukluğu söz konusudur.  Kadınlar da görülen bozukluklar cinsel istekten soğuma ve uyarılma da yaşana problemler ile belirti göstermektedir.

Erkekler de görülen cinsel bozukluğun başın da sertleşme sorunu ve erken boşalma problemi gelmektedir. Cinsellikle ilgili duygusal olumsuzluklar yaşlı kişiler de daha çok görülmektedir.

Cinsel Sağlıkta Önemli Hususlar

Cinsel sağlığın bozulması kişilerin doyum problemleri yüzün den psikolojik ve genel olarak sağlıklı olmasını engelleyerek bütün hayatına etki eder. Kişilerin geçmişlerin de yaşadıkları bazı sebeplerin bilinçaltının dışa vurumu olarak ortaya çıkabilir.

Örneğin çocukluk ve ergenlik dönemin de yaşanan travmalar, aile içi şiddet, aile içi taciz, cinsel istismarlar ve ensest ilişkiye maruz kalmak her iki cins için ilerleyen yaşlar da gün ışığına çıkar. Bu tip durumlar için uzmanlar tavsiye olarak vega 100 hap kullanımını çözüm için önermektedir.

Bunlar dan dolayı da cinsel işlev bozuklukları kendini zaman için de farklı olarak göstermeye başlayabilir. Yapılan bazı araştırmalar sonucun da kişiler de oluşan bu problemin birdenbire olmasına neyin sebep olduğu hala çözülememiştir.

Cinsel işlev bozukluğuna sebep olan bazı faktörler;

  • Cinsel iletişim de yaşanan sorunlar
  • Eşler den birinde cinsel sorun oluşması
  • Eşler arasın da uyum sorunu
  • Yoğun madde kullanımı
  • Stres ve yorgunluğa bağlı sebepler
  • İstenmeyen hamilelik korkusu
  • Performans kaygı ve sorunları
  • İstenmeyen evlilikler
  • Evlilik öncesi yaşanan cinsel birliktelikler
  • Evlilik dışı ilişkiler yaşanması bazı sebeplerdendir.

Erkekler de görülen sertleşme sorunu, erken veya geç boşalma, cinsel birleşme anın da ağrı ve acı, partnerin den iğrenme ve tiksinme de   cinsel işlev bozukluğuna neden olabilir.

Erkekler de tekrarlayarak cinsel uyarılmanın gecikmesi veya hiç olmaması. Cinsel ilişki sırasın da olmayan boşalmanın uyku esnasın da veya mastürbasyonla oluşması veya mastürbasyon da oluşan fakat cinsel ilişki de olmaması erkekler de geç boşalma sorunun belirtileri arasın da görülmektedir.

Boşalmanın hiç olmadığı durumlar da patolojik bir araştırma gerektiğini işarettir. Kadınlar da görülen orgazm olamama, cinsel ilgisizlik, uyarılma bozukluğu ve cinsel organ da pelvis te ağrı ile seyreden içe girmede yaşanan acı.

Cinsel İşlev Sorunları

Cinsellik den tiksinme, vajinusmus cinsel işlev bozuklarına sebep olabilecek diğer seçeneklerdir. Kadınlar cinsel birleşme için vajinanın ıslanmaması sürekli bir şekil de kuruması cinsel ilişkiden uzaklaşmaya neden olur. Kadının cinsel deneyimi, yaşı ve yaşa bağlı yaşadığı menopoz devresi kadınları cinsel birliktelikten soğutabilir. 

Bu soğukluk sıkıntıya sebep olabileceği ve eşler arasın da ilişki sorunlarını tetikler. Geçmişten gelen suçluluk duygusu, tutucu değer yargılarının psikolojiyi zorlaması, yetersiz cinsel bilgi, ön sevişmenin yetersiz oluşu, eş de yaşanan erken boşalma sorunu ve sertleşme problemi ve en önemlisi erkeğin kadının cinsel isteklerine yeterli gelmemesi. Erkekler için bu tüp durumlar da çok etkili bir yardımcı vega 100 mg cinsel hapıdır.

Cinsel işlev bozukluğunun bu kadar geniş bir yelpaze de bulunması, kadın ve erkek iki cinsiyetin de kendine özgü sıkıntılarının cinsel hayatı yaşanmaz kılması birbiri tetikleyerek büyümektedir. Sorunun kaynağı bulunup tedavi edilmemesi durumun da bireylerin seks hayatın dan tamamen soğumasına sebep olur. Hangi Durumlarda Cinsel İşlev Bozukluğu Düşünülmelidir konusunu sitemizden detaylı inceleyebilirsiniz.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Comments are closed.

Vega 100 mg