vega_urunler

Ereksiyon Sorunu Prostat Büyümesi ve Tedavisi

Ereksiyon sorunu prostat büyümesi ve tedavisi , prostat sorunu her erkeğin yaşayabileceği problemlerden biri olup fiziksel veya psikolojik faktörler nedeni ile kaynaklanabilmektedir. Ereksiyon sorunu penisin cinsel birleşme için yeterli düzeyde sertleşememesi yada sertleşmeyi devam ettirememesi anlamına gelir.

Eskiden psikolojik faktörler nedeniyle oluştuğu düşünülen bu sorunun günümüzdeki araştırmalar sonucu fiziksel nedenler ile de oluşabildiğine kanaat getirilmiş ve tedavi yöntemleri bu yönde ilerlemiştir. Ereksiyon problemi yaşayan erkekler partnerleri ile birlikte mutsuz bir cinsel hayat yaşarlar. Bu hem onların psikolojilerini hem de partnerlerinin psikolojilerini alt üst edebilir. Sorun fiziksel yada psikolojik nedenler ile ortaya çıkabilmektedir.

Ereksiyon problemi yaşayan erkeklerde öncelikle sorunun psikolojik mi yoksa fizyolojik faktörlerden mi oluştuğu tespit edilmelidir. Genellikle psikolojik problemler kişinin kendinden yada partnerinden dolayı yaşanmakta olup cinsel terapist yardımı ile çözülebilir. Fizyolojik müdahaleler ise tıbbi yöntemlerden oluşur. Daha çok ilaç tedavisi yöntemi ile ereksiyon sorunlarının önüne geçilse de çeşitli operasyonlar ile de ereksiyon problemlerinin önüne geçilebilir.

Ereksiyon Sorunu Tedavisi Nedir?

Ereksiyon problemleri genellikle 40 yaş üzeri erkeklerde görülür. 40 yaş altı erkeklerde de zaman zaman seyredebilen bu durumun artık tedavi yöntemleri oldukça geniştir. Öncelikle problemin hangi faktörden kaynaklandığı tespit edilir. Psikolojik problemler kişinin kendi çözebileceği veya cinsel terapiste danışarak çözümleyebileceği problemlerdir.

Kişi bu problemleri kendi psikolojik sorunları nedeniyle yaşayabileceği gibi partnerinden kaynaklı olarak da yaşayabilmektedir. Cinsel terapistin belirleyeceği tedavi yöntemleri ile bu sorunların önüne geçmek mümkündür. Ereksiyon sorunu tedavisi artık günümüzde geniş yöntemler sunmaktadır.

Fiziksel problemlerde kişiler genellikle ilaç tedavisi yöntemi ile bu sorunun üstesinden gelirken tıbbi müdahaleler sonucu da bu problemleri aşabilir. Kişinin hormonsal dengeleri kontrol edildikten sonra doktor tarafından tedavi yöntemleri belirlenir. Tedavi yöntemleri belirlenmeden önce yapılan bazı testler sonucu tedavi yöntemine karar verilir.

Prostat Büyümesi

Prostat büyümesi genellikle prostat bezinde yer alan iyi huylu tümör olarak tanımlanmaktadır. Genellikle erkeklerde 50 yaş üzeri görülen bu rahatsızlık bazı tedavi yöntemleri dahilinde çözülebilen bir rahatsızlık olarak bilinir. Prostat büyümesi nedir? Diyecek olursak sizlere bu tanımı yaparak prostat büyümesini açıklayabiliriz.

Prostat büyümesinde erken teşhis oldukça önemlidir. Genellikle 50 yaş üzeri erkeklerde görülen bu rahatsızlık sık sık doktor kontrolüne giderek açığa çıkabilir. Prostat büyümesi tedavi edilmediğinde idrar yollarında iltihaplanmalara sebebiyet verebilir. Tedavi edilmediğinde idrar yollarından kan gelme durumları yaşandığı gibi böbrek yetmezliği sorununa da neden olabilmektedir.

İlerleyen teknolojiye rağmen prostat büyümesine neden olan faktörler halen bulanamamış olsa da uzmanlara göre prostat büyümesi hormonsal yapılardan ve ilerleyen yaştaki rahatsızlıklardan dolayı yaşanmaktadır. Bu rahatsızlığın önüne geçmek için sık sık doktor kontrolüne gitmenin yanı sıra kişilerin penis yapısına ve idrar yollarına zarar verecek unsurlardan d kaçınması önerilir.

Prostat Büyümesi Tedavisi

Prostat büyümesi genellikle 50 yaş üzeri erkeklerde görülen bir durumdur. Kişiler idrar yollarında yaşadığı sıkıntılar nedeni ile hekime başvurduktan sonra prostat büyümesi başlangıcına tanık olabilirler. Her zaman erken teşhis önemlidir. Eğer prostat büyümesi ilk aşamada karşınıza çıkmışsa hekim tarafından ilaç tedavisi yöntemi uygulanarak prostat bezi küçültülmeye çalışılır.

Prostat büyümesi tedavisi ayrıca lazer tedavi yöntemi ile de kişilere uygulanır. Lazer yönteminden prostat dokusunda meydana gelen büyümeler yok edilmeye çalışılmaktadır. Prostat büyümesi tedavisinde ısı ve mikro dalga yöntemi de uygulanabilir. Bu yöntemde prostat büyümesinin başlangıcında görülen belirtilerin ortadan kaldırılması amaçlanır. Prostat büyümesi tedavisi hekimin belirleyeceği yöntem ile hastaya uygulanmaktadır. Ereksiyon sorunu prostat büyümesi ve tedavisi ihmal edilmemesi gereken bir konudur.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Comments are closed.

Vega 100 mg