vega_urunler

Egzersiz ve spor yapmanın iktidarsızlığa etkisi nedir

Egzersiz ve spor yapmanın iktidarsızlığa etkisi nedir ? İlk olarak iktidarsızlık diye bilinen erkek penisinin yeri kadar sertleşmemesinden dolayı meydana gelen cinsel rahatsızlığın sebebinin ne olduğu önemlidir. Penisin sertleşmesi cinsel ilişki esnasında libidonun yani cinsel isteğin artması ile beraber erkek cinsel organında kan basıncının artması ve sinirlerin harekete geçmesi ile meydana gelmektedir. Bu konuda kaslar da önemli rol oynamaktadır.

Durumun böyle olmasından dolayı kilolu kişilerin kas kaybı ve vücudun yağlanmasıyla doğru orantılı olarak sertleşme problemi yaşama olasılığı daha fazla olmaktadır.

Sertleşme problemine neden olan farklı rahatsızlıklar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır.

 • Psikolojik nedenler
 • Kalp ve damar rahatsızlıkları
 • Şeker hastalıkları
 • Aşırı kilo
 • Yüksek tansiyon
 • Böbrek yetmezliği

Bu hastalığı olanlar ilaç kullanımına ve hastalılarını tedavi altına almaya dikkat etmelidirler. Ya da hastalığı olmadığı halde sertleşme problemi yaşayan kişiler bu hastalıklar için gerekli, olan tetkikleri yaptırmalılar. Zira hasta odluları halde bu hastalığı bilmiyor olabilirler.

Psikoloji Cinsel Hayatı Nasıl Etkiler

Aslında birçok temel nedeni psikolojik kaynaklıdır. Stres, bunalma hali, panik, fazla heyecan gibi psikolojik hastalıklar erkeklerde sertleşme problemlerine neden olabilmektedir. Cinsel hayatta strese bağlı olarak yaşanan isteksizlik sertleşme yaşanmasına neden olmaktadır.

Psikolojik nedenden ötürü iktidarsızlık yaşandığını anlamak kolaydır. İlk yapacağınız şey gece uyku esnasında sertleşme olup olmadığına bakmak olacaktır. Gece uyku esnasında beyin dinlenmeye geçer. Sadece beyin değil vücut dinlenir.

O esnada stresten uzak olup bir şey düşünülemeyeceği için vücut fonksiyonlarına hükmedilemez. Eğer gece uyku esnasında sertleşme oluyor ise bu psikolojik demektir. Çünkü cinsel hayat esnasında kişi strese bağlı olarak sertleşme yaşayamıyor olabilir. B u gibi durumlarda cinsel ilaç en güzel çözümdür.

Cinsel içerikli, ilaç ile sertleşme yaşarken bunun ile beraber stresten de uzaklaşmış olursunuz. Zaman içerisinde her şey normale döner. Genel olarak egzersiz ve spor yapmanın iktidarsızlığa etkisi nedir diye sorarsak oldukça faydaları olduğunu görebiliriz.

Sertleşmeyi Etkileyen Faktörler

Kadın erkek cinsel sorunların temeli nedeninde psikolojik etkenler yer alabileceği gibi hatalı davranışlarda etken olabilmektedir. Örneğin erkeklerde yaşanan iktidarsızlık sorununa etken olan bazı faktörler şunlardır.

 • Aşırı kilo alımı
 • Sigara ve alkol kullanımı
 • Uykusuzluk ve aşırı yorgunluk
 • Yanlış beslenme
 • Kaslardaki zayıflık

İktidarsızlık yaşamamak için ne yapılmalıdır? Herhangi bir rahatsızlığı olmayanlar ilk olarak beslenmelerine dikkat etmelidir. Alkol ve sigara tüketiminden uzak kalınmalıdır. Kilolarını kontrol altında tutmalıdırlar. Bütün bunlar aslında sağlıklı yaşamak için gerekli olan şeylerdir. Sağlıklı yaşam ve sağlıklı bir cinsel hayata sahip olmak isteyenler ilk olarak yaşam tarzlarına ve kendilerine dikkat etmelidirler.

Erkeklerin cinsel organlarında gerçekleşen sertleşme kaslarla da alakalıdır. Örneğin kalçadaki ritmik kasılmalar kaslardan ötürü olmaktadır ve bu kasılmalar ile erkek daha fazla cinsel istek duymaktadır. Cinsel isteğe bağlı olarak sertleşme yaşanmaktadır.

Kasları güçlendirmek ve daha sağlıklı olmak için spor yapılmalıdır. Evet, egzersiz ve düzenli olarak yapılan spor dolaylı yoldan da olsa sertleşmeyi etkilemektedir. Kilolu olan kişilerde sertleşme sorunu yaşanır iken kaslı ve düzenli olarak spor yapan kişilerde bu sorun yaşanmamaktadır.

Sağlıklı yaşam için yapılan sporlar kasları geliştirerek güçlenmesine neden olmaktadır. Sadece bu kadar da değil. Yapılan spor sayesinde şeker düzeyi kontrol altında tutuşur.

Kilo alınması engellenir. Sağlıklı ve düzenli nefes alınır. Bütün bunların yanı sıra cinsel hayta erkeğin yaşayabileceği cinsel sorunların önüne geçilmiş olur. Etkili ve sağlıklı vega 100 mg gibi cinsel içerikli ilaçlar ile de destek verildiğinde sorun yaşanmaz hatta cinsel yaşam daha kaliteli hale gelir.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Comments are closed.

Vega 100 mg