vega_urunler

Erkeklerde Cinsel İşlev Hangi Alanlarda Bozulabilir

Erkeklerde cinsel işlev Hangi alanlarda bozulabilir , bunu 4 başlık altın da toplanmıştır.

  • Cinsel istek, arzu
  • Uyarılma ve sertleşme
  • Orgazm
  • Boşalma

Cinsel birleşmenin sağlıklı olabilmesi için bu 4 faktörün işlemesi gerekmektedir. Bazı durumlar da erkekler de cinsel işlev de bozukluklar görüle bilinir. Bunlar

Cinsel istek olmasına rağmen ilişki sırasın da uyarılma ve penis de sertleşme gerçekleşmezse,

Cinsel eşe karşı istekte azlık veya ilgi yokluğunun yaşanması söz konusuysa,

Cinsel ilişki sırasın da beklenmeyen zaman da erken boşalma yaşanıyorsa,

Cinsel ilişki de boşalma ve orgazm olmak için süre istenilen zaman dan fazla sürüyorsa, cinsel işlev bozukluğu düşünülmelidir. Erişkin olan erkeklerin %20’sin de 50 yaş üstü 10 erkekten 4’ün de cinsel istek de yokluk veya azlık görüle bilinir.

Cinsel işlev bozukluklarına neler sebep olur?

Sebeplerin başın da psikolojik nedenler gelmektedir. İlişkisel sorunlar ikinci sebeptir. Psikolojik sorunlar dan en önemli olanı performans korkusu ve tedirginlik, bir kısmında fiziksel nedenler olabilmektedir.

Erkeğin yaşam kalitesine bağlı olarak fiziksel sorunların oluşumuna sebep olan fazla alkol tüketimi, sigara kullanımı, şeker hastalığının olması, damar hastalıkları, kötüye kullanılan ilaçlar (uyuşturucu hapları gibi) nörolojik ve hormonal hastalıklar bulunmaktadır.

Aşırı yorgunluk ve aşırı alkol tüketimi gibi sadece bir duruma özel olmayıp tekrar ediyorsa doktora başvurulmalıdır.

Öncelikle siz de ki durumu tetikleyen sebepler hakkın da bilginiz var sa. Fizikselse üroloğa, psikolojikse psikiyatri ya da psikoloğa baş vurulmalıdır. Doktor kontrolün de cinsel işlev bozukluğunun altın da yatan esas sebep bulunup ona göre bir tedavi şekline başlanır.

Fiziksel bir nedenden kaynaklanıyorsa ilaç yan etkisi, damar ve şeker hastalığı ve benzeri bir durum dan kaynaklanıyor sa.  Doktorun izleyeceği yol tedavinin gidişatını belirler. Eğer sorun psikolojik bir sebep den dolayı mevcut sa. Yaşam standartların da ki değişiklik, ruhsal çöküntüler vs.

Bu konu da psikiyatri doktoru gerekli desteği verecektir. Üçüncü bir şık olarak ilişkisel yani sevgili veya eş ilişkisinden kaynaklanan sorunlar dan olduğu düşünülürse bireysel veya eş terapisi uygulanabilir. Cinsel terapi kişiler de cinsel işlev bozukluğuna sebep olan konular hakkın da bilgilendirme ve özel teknikler yardımıyla tedavi edilme amaçlıdır. 

Hafta da bir seans doktorla görüşülür. Cinsel terapi de tedavi olma olasılığı %90’ lara varmaktadır. Cinsel işlev bozukluğu tedavisin de vega 100 mg hapı kullanımı aktif olarak tevsiye edilmektedir.

Cinsel işlev bozuklukların da bazı durumlar da ilaç tedavisi de kullanılmaktadır. Doktor kontrolün de kullanılan bu ilaçlar cinsel düzenleyici olmaların dan dolayı kısa bir süre kullanıla bilinir. Erkeklerde cinsel işlev hangi alanlarda bozulabilir ve bunun tedavisi nasıl yapılır.

Bunlar eczaneler de rahatlıkla bulunan geçici çözümler sunarak anı kurtarma veya kişi de psikolojik baskılar dan kurtulma adına belirli süre kullanılan ilaçlardır. Her rahatsızlıkta olduğu gibi cinsel işlev bozukluğun da tedavi edilmesi gerekir. Sorunun ilerlemesi ile birlikte ikinci belirtiler ortaya çıkar ki depresif durumlar söz konusu olabilir.

Dikkat dağınıklığı ve konsantrasyon bozukluğu olabilir. Uyku düzeni ve kalitesi bozukluğu olabilir. Yaşam dan zevk almama, günlük hayattan uzaklaşma, ilgisizlik ve isteksizlik ortaya çıkar ki bu hayatın genelini çekilmez bir hale sokarak kişiyi için den çıkılması zor bir duruma sokar.

Uygun yöntem ve doğru uygulama sayesin de cinsel işlev bozukluklarına çare buluna bilinir. Çiftlerin veya bireylerin sağlıklı bir yaşam için, cinsel işlev bozukluğunu aşarak yeni bir yaşama başlamaları %90 başarı oranına sahiptir. Birey olarak veya çift olarak bu sorunun üstesin den gelmek için hekime başvurmaları yeterlidir.

Bu yazıya henüz yorum yapan olmadı, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz?

Comments are closed.

Vega 100 mg